Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ
 
Bu sözleşme ; “Villayı/Apartı” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “Villanın/Apartın” kiraya verilmesine aracılık eden “ YEŞİL YELKEN ” (bundan böyle “ YEŞİL YELKEN ” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “Villanın/Apartın” kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.yesilyelken.com.tr internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/apartlarımızdan” herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, YEŞİL YELKEN rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin "Villayı/Apartı" terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.
 
FİYATLAR
 
İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Dönemlere göre farklılık göstermektedir.
 
REZERVASYON VE ÖDEME
 
Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu,SMS/Whatsapp , telefon veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir.
 
YEŞİL YELKEN , kiralamak istediğiniz Villa/Apart için konaklama talebinizin detaylarını(tarih,kişi sayısı vb.) bildirmenize istinaden,villanın/apartın müsaitlik durumuna göre sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işlemini yapar.
 
YEŞİL YELKEN , rezervasyon talebinizin tarafımıza ulaştığını bildiren, rezervasyon bilgileriniz ile toplam tutarın belirtildiği ön kiralama formu elektronik posta yolu ile tarafınıza ulaştıktan sonra villa/apart için toplam ödenecek konaklama bedelinin %30’unu kapora ödemesi olarak almaktadır.Ön kiralama yapıldıktan sonra uzak tarihler için 2 (iki) iş günü, yakın tarihler için 1 (bir) iş günü kapora ödemenizi yapabilmeniz için Villa/Apart adınıza rezerve edilerek bekletilir.
 
Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız elektronik posta yolu veya SMS/WhatsApp yolu ile tarafınıza bildirilecektir.
 
Kapora; villaya/aparta giriş tarihinize uzak tarihler için(60 günden fazla) 2 (iki) iş günü, yakın tarihler için(60 gün ve daha az) 1 (bir) iş günü içinde Kredi Kartı, Havale veya EFT yolu ile alınır. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın kiralama onayı gönderilecektir. Bu onay belgesinin içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde seçilmiş olan Villa/Apart’ın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir.
 
Uzak Tarihler için 2 (iki) iş günü yakın tarihler için 1 (bir) iş günü içinde kaporanın; Kredi Kartı, Havale veya EFT yolu ile alınamaması durumunda YEŞİL YELKEN müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
 
Villa/apart girişinde karşılıklı olarak imzalanan ’Villa/Apart Kira Sözleşmesi’ imzalanmadan, villa/apart kira bedeli için kalan ödeme ve hasar depozitosunun tamamı nakit olarak alınmadan villalarımıza/apartlarımıza müşteri girişi yapılamamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle rica olunur.
 
Döviz cinsinden alınan rezervasyonlarda rezervasyon giriş tarihinde oluşabilecek kur farklarının villa/apart fiyatlarına yansımasından YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
FATURA - VERGİ
 
YEŞİL YELKEN web sayfasında yayımlanarak kiralamada aracı olunan hiç bir villa,hiç bir apart YEŞİL YELKEN’a ait değildir. YEŞİL YELKEN gerçek kişi veya tüzel kişi adına kayıtlı villaların/apartların müşteriye kiralanması için aracı(komisyoncu) kuruluştur.Bu nedenle YEŞİL YELKEN, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası kesmekle yükümlüdür. YEŞİL YELKEN müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır .YEŞİL YELKEN, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür ve bu kâra fatura keser Villa/apart sahibinin vergi sorumluluğundan doğabilecek anlaşmazlıkların hukuksal çözümünden YEŞİL YELKEN sorumlu tutulamaz.
 
VİLLAYA/APARTA GİRİŞ ve ÇIKIŞ
 
Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta giriş saati 16:00’dır.Müşteri, en geç giriş saati olan 22:00’den sonra gelmesi durumunda, villaya/aparta bir gün sonraki mesai başlangıcı olan sabah 09.00’da giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. YEŞİL YELKEN bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya/aparta giriş yapamaz,
 
Rezervasyon sonunda villadan/aparttan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00’da müşterinin villayı/apartı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek YEŞİL YELKEN ’ın her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafında mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda YEŞİL YELKEN ’a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir.Gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden kesilecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklamadığı günler için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.


 
VİLLA/APART KAPASİTESİ
 
İnternet sayfamızdaki ilanlardan seçtiğiniz Villalarımıza/Apartlarımıza ilan sayfasında belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının (Çocuklar ve bebekler de dahil) üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, YEŞİL YELKEN ’a yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın kapasite durumuna göre YEŞİL YELKEN uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. YEŞİL YELKEN, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda YEŞİL YELKEN, rezervasyonu tamamen tek taraflı olarak iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın tamamen boşaltılmasını talep etme, konaklama ücretinin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.
 
VİLLA/APART TEMİZLİĞİ ve BAKIMI ile EKSTRA GİDERLER
 
Villa/apart müşterinin giriş yaptığı tarihte temiz olarak teslim edilecektir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık villa/apart temizliği ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir.Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ekstra ücretlendirilecektir. Tüm villaların/apartların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın özelliklerini villa/apart açıklama sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.Kiralama süresince villada/apartta herhangi bir teknik sorun yaşanır ise YEŞİL YELKEN ’a en kısa sürede bilgi verilecek , YEŞİL YELKEN teknik sorunun giderilmesi için ev sahibi ile iletişim sağlayacaktır. YEŞİL YELKEN ’ın teknik konularda sorumluluğu villanın/apartın müşteriye teslim tarihinde son bulur. YEŞİL YELKEN sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur.Yaşanacak teknik sorunlardan villa/apart sahibi birebir sorumludur.


 
EVCİL HAYVAN ve SİGARA
 
Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
 
Villalarımızın/Apartlarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilmemektedir.


 
HASAR DEPOZİTOSU
 
Müşteriye kiralanan Villanın/Apartın eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın villa/apart sahibinin belirlediği 2500 TL/5000 TL civarı hasar depozitosu villa girişinde Villa/Apart sahibi veya adına YEŞİL YELKEN temsilcisi tarafından peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu ,müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmaması durumunda müşteriye nakit olarak iade edilecektir.Hasarın alınan depozitodan fazla olması halinde farkın ödenmesi için YEŞİL YELKEN yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.


 
REZERVASYON İPTALİ VE İADE KOŞULLARI
 
MÜŞTERİ TARAFINDAN YAPILAN İPTALLER
 
Müşteri ,villa/apart toplam konaklama bedelinin %30’u olan ön ödemeyi; web sitesinden Kredi Kartı ile veya bildirilen YEŞİL YELKEN hesabına Havale veya EFT yolu ile yolu ile veya peşin olarak; yaptığı tarihten itibaren geçerli olacak olan rezervasyonunu kendi isteği ile rezervasyon tarihinden önce iptalinde;
 
-Konaklama tarihine 30 günden fazla kalıncaya kadar olan iptallerde ön rezervasyon için YEŞİL YELKEN tarafından alınan kapora bedelinin (Toplam Konaklama Bedelinin %30’u) iadesini isteyemez;
 
- Konaklama tarihine 30 gün ve daha az kalıncaya kadar olan iptallerde ön rezervasyon için YEŞİL YELKEN tarafından alınan kapora bedelinin (Toplam Konaklama Bedelinin %30’u) iadesini isteyemez ve villa/apart sahibi alacağı olan kalan konaklama bedelinin tamamını villa/apart sahibinin hesabına ödemekle yükümlüdür.
 
Müşteri tarafından oluşturulacak gerekçeli iptal bildirisinin YEŞİL YELKEN ’a resmi yolla yazılı olarak veya elektronik posta yolu ile yapılması zorunludur.Resmi yolla yazılı olarak veya elektronik posta yolu ile yapılmayan bildirimler iptal için geçerlilik oluşturmaz ve yukarıda belirtilen şartların yürürlüğünü ortadan kaldırmaz. YEŞİL YELKEN rezervasyon iptali onayını müşteriye resmi yolla yazılı olarak veya elektronik posta yolu ile bildirmediği sürece rezervasyon iptali onaylanmış sayılmaz ve yukarıda belirtilen şartların yürürlüğü devam eder. Rezervasyon iptal tarihi,müşteri tarafından oluşturulan iptal bildirisinin yukarıda belirtilen şartlarda YEŞİL YELKEN’a ulaştığı andan itibaren geçerlidir.
 
İptal durumlarında YEŞİL YELKEN, konaklama ile ilgili olarak aldığı önlemlerin, masrafların ve villa/apart sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi adına konaklama anlaşmasında belirtilen toplam konaklama bedeli üzerinden müşteriden yukarıda belirtilen ödemeleri almaya iş bu sözleşmeye istinaden hak sahibidir.
 
YEŞİL YELKEN TARAFINDAN MÜCBİR SEBEPLER HALİNDE YAPILAN İPTALLER
 
Kiralanan Villalarda/Apartlarda, ön görülemeyen durumlar(alt yapı tesisat donanımındaki ani oluşacak problemler, su baskını,yangın,bina taşıyıcı sisteminin hasar görmesi vb.) olması halinde, YEŞİL YELKEN rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durum en kısa zamanda müşteriye gerekçeleri ile bildirilecektir. Bu ve benzeri durumlarda YEŞİL YELKEN, aynı tarihlerde müsait olan, kiralanan villanın/apartın muadili olan farklı bir konaklama imkanı sunmaya çalışır. Müşteri; yaptığı ödemenin tamamının iadesini alma hakkına sahiptir. YEŞİL YELKEN müşteriden alınan ödemenin; toplam konaklama bedelinin komisyon bedeli kadar olan miktarını iade etmekle yükümlüdür.Kalan ödeme iadesi villa/apart sahibi sorumluluğunda olup YEŞİL YELKEN bu bedelin iadesinden sorumlu tutulamaz.
 
Müşterinin, kalan ödemeyi rezervasyon girişinde villa/apart sahibine ödememesi durumunda, YEŞİL YELKEN , söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama, yukarıda belirtilen maddeleri aynen uygulama ve bu villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
 
Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villanın/apartın iş bu sözleşmenin taraflarının açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villanın/apartın kullanılmamasından YEŞİL YELKEN sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villanın/apartın kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, YEŞİL YELKEN’ın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır


 
SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ
 
YEŞİL YELKEN ; Villanın/Apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından YEŞİL YELKEN 'a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. YEŞİL YELKEN bu talebi villa/apart sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. YEŞİL YELKEN aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. YEŞİL YELKEN, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. YEŞİL YELKEN, villa/apart sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan YEŞİL YELKEN sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan ayrıldıktan sonra, villada/apartta kaldığı süre içerisinde YEŞİL YELKEN 'a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.
 
Konaklayacağınız villalarda/apartlarda , yetkili firmalardan oluşabilecek elektrik kesintisi, su debisinde azalma veya bölgesel yaşanabilecek su kesintilerinden “ YEŞİL YELKEN” sorumlu tutulamaz.


 
MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI
 
Müşteriler villayı/apartı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda YEŞİL YELKEN bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.
 
Villada/Apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler YEŞİL YELKEN’i haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.
 
Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında YEŞİL YELKEN ‘a bir şikayet ulaşması durumunda YEŞİL YELKEN müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
 
Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin görünmezlik garantisini YEŞİL YELKEN vermez. Görünmezlik konusunda, müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır Bu gibi problemlerde YEŞİL YELKEN sorumluluk kabul etmez.
 
Ayrıca, yeni yasa gereği giriş sırasında kimlik bilgileri alınıp KBS (Kimlik Bildirim Sistemi) veri tabanına girilen kişilerin haricinde konaklayan kişi/kişiler hakkında yasal işlem yapılabileceğini, kanunen suç teşkil ettiğini YEŞİL YELKEN giriş esnasında yaptığı sözleşme ile müşteriye bildirmektedir. Eksik ya da yanlış kimlik bildirimi yüzünden veya kimlik bilgisi sözleşmede yer almadan konaklama yapanlar ile ilgili oluşabilecek para cezasını müşteri ödemekle yükümlüdür. Müşteri, bu sözleşmeyi imzaladığında bu şartları kabul ve taahhüt eder.
 
Tatil konutu ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik ya da yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan YEŞİL YELKEN sorumlu değildir.
 
Müşteri, Villa/Apart girişinde YEŞİL YELKEN 'ın düzenlemiş olduğu "Villa/Apart Müşteri Sözleşmesi" ni okuyup, anlayıp, imzalamakla yükümlüdür.Aksi takdirde; YEŞİL YELKEN 'a daha önce ödemiş olduğu ödemeler müşteriye iade edilmeyecektir ve villa/apart konaklaması yaptırılmayacaktır.Kira sözleşmesi tek taraflı olarak, YEŞİL YELKEN tarafından fesih edilebilecektir. YEŞİL YELKEN ’a sözleşmedeki tüm bedeli talep etme hakkı doğacaktır. Villa/Apart Müşteri Kira Sözleşmesinin bir nüshasını sitemizden alabileceğiniz gibi YEŞİL YELKEN yetkilisinden de isteyebilirsiniz.


 
YÜZME HAVUZLARI
 
Villalarımızın/apartlarımızın Yüzme Havuzu ısıları(ısıtmalı havuzlar dahil); hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir. Villayı/apartı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından veya yeterli ısıya sahip olmamasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından YEŞİL YELKEN ’ı kesinlikle sorumlu tutamaz.
 
MÜCBİR SEBEPLER
 
Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda YEŞİL YELKEN hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, YEŞİL YELKEN ‘ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve ön görülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.


 
ŞİKAYETLER
 
Müşteriler villada/apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen YEŞİL YELKEN ’a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, YEŞİL YELKEN görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.
 
GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI
 
“ YEŞİL YELKEN tarafından www.yesilyelken.com.tr web sitesi aracılığıyla yeni ürünler ve kampanyaların tanıtımı başta olmak üzere, tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla paylaşmış olduğum veya ilerleyen dönemlerde paylaşacağım telefon, eposta ve mobil uygulamalar aracılığıyla adresimin kullanılmasına ve bu iletişim araçları vasıtasıyla şahsım ile iletişime geçilebilmesine ;bu kapsamda paylaşmış olduğum bilgilerin YEŞİL YELKEN tarafından saklanmasına, kullanılmasına ve ticari elektronik iletinin içeriğinin ve gönderiye ilişkin diğer kayıtların gerektiğinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunulmak üzere kayıt altına alınarak saklanmasına onay veriyorum”. İşbu Ticari Elektronik İleti izni metnin ayrılmaz bir parçasıdır.
 
YEŞİL YELKEN, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. YEŞİL YELKEN hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. YEŞİL YELKEN , kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. YEŞİL YELKEN, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. YEŞİL YELKEN ’ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın,www.yesilyelken.com.tr sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, YEŞİL YELKEN ’ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. YEŞİL YELKEN sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. YEŞİL YELKEN link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. YEŞİL YELKEN, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.
 
YEŞİL YELKEN kullanıcılara ve kullanıcıların www.yesilyelken.com.tr sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez - Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.


 
DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
 
1) Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, fazla eğimli olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi ulaşım sorunlarından ve bundan doğabilecek sonuçlardan YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
2) Bazı villaların inşaasında kullanılan farklı malzemelerin (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler vs.), bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitkinin ,müşteriyi sağlık yönünden etkilemesi durumunda, YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
3) Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
4) Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan YEŞİL YELKEN sorumlu tutulamaz. YEŞİL YELKEN, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.
 
5) Villaya/Aparta ulaşım esnasında,herhangi bir nedenle özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden YEŞİL YELKEN sorumlu tutulamaz.
 
6) Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin sürüş kabiliyeti ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır.
 
7) Villa/Apart hakkındaki www.yesilyelken.com.tr detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
 
8) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden YEŞİL YELKEN sorumlu tutulamaz.
 
9) Aksi belirtilmediği taktirde villalarımızda/apartlarımızda yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü bulunmamaktadır.
 
10) Villalarda/Apartlarda, cep telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması,internet hızı gibi şebeke problenlerinden YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 
11) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villalar/Apartlar birebir aynısı olup, rezervasyon yaptığınız iletişim cihazınızdaki görüntü alma farklılıklarından YEŞİL YELKEN sorumlu tutulamaz.
 
12) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı YEŞİL YELKEN sorumlu tutulamaz.
 
13) Villanın/Apartın içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesi ve temizlenmeyen atık nedeni ile karınca,böcek vs. toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan YEŞİL YELKEN sorumlu tutulamaz.
 
14) Villanın/apartın yüzme havuzunda, temizlik ve bakım için kullanılan klor,kimyasal madde vb. maddelerden oluşabilecek alerjik reaksiyonlardan YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
15) Kiralanan villa/apart çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş hayvancılık yapılabilmektedir.Kiralanan villanın/apartın bahçesinde veya komşu olan bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir.Bu ve benzeri durumlardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
16) Müşterinin seyahati boyunca yaşayabileceği olumsuz olaylara karşın bir sigorta acentesi vasıtası ile seyahat sigortası yaptırılması tavsiye edilir. Evler genel sigorta (deprem, hırsızlık, yangın vs…) kapsamında bulunmakta olup ancak bu sigorta içinde bulunan kişileri kapsanmamaktadır. Dolayısı ile herhangi bir durumda sigorta sizin hasarlarınız tazmin etmeyecektir. Sigorta olmamasından dolayı oluşan kişisel zararlardan ev sahiplerimiz yada YEŞİL YELKEN kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 
İHTİLAFLAR
 
Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
 
VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " YEŞİL YELKEN" E REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.

Telefon
WhatsApp
Adres Karagözler, Fevzi Çakmak Cd. No:35, 48300 Fethiye/Muğla